Mijëra mblidhen në shesh nën "krahët" e shqiponjës, flamuri kuqezi skuq protestën (FOTO LAJM)

Mijëra studentë janë duke protestuar para ministrisë së Arsimit kundër tarifave të shkollimit duke e bërë këtë një ndër organizimet më të mëdha të viteve të fundit të tyre.

Gjatë protestës së djeshme dhe të sotme ata kanë përdororur ironinë ndaj qeverisë si edhe simbolet kombëtare duke kërkuar që asnjë forum apo parti politike ti bashkohet.

Gjatë protestave të studentëve vërehen flamuj të shumtë kuqezi. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2018, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori