Meteorologët grekë japin alarmin: Nesër, "qameti" në Shqipëri (FOTO LAJM)

Parashikimi per neser
Pëlqej
Zonat e jugut dhe jug-lindjes së Shqipërisë janë të rrezikuara nga furtuna të forta me reshje të dendura shiu duke filluar që nga dita e nesërme.

Alarmi është dhënë nga meteorologët grekë, të cilët paralajmërojnë se në pjesën qendrore dhe veriore të Greqisë deri në jug dhe jug-lindje të Shqipërisë do të ketë stuhi të forta, të shoqëruara me reshje të dendura shiu si edhe rrufe, raporton Albeu.com.

Moti pritet të përkeqësohet nga gjysma e dytë e ditës së nesërme.

Situata do të jetë e ngjashme edhe gjatë ditës së enjte, por që do të shtrihet edhe në pjesën qendore dhe perëndimore të Shqipërisë, raportojnë mediat greke. /albeu.com/

Shtuar më 14/08/2018, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori