Meta thirrje Ramës: Hiq dorë nga shantazhet, vendimi i Kolegjit Zgjedhor një truk procedural
Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje maxhorancës që të tërhiqet nga shantazhet ndaj institucioneve. Ai është shprehur se vendimi i djeshëm i Kolegji Zgjedhor truk procedurial dhe përpjekje e dëshpëruar për të ndërtuar një operacion propagadistik.

Vendimi djeshëm i Kolegjit Zgjedhor ka efekt vetëm palëve që janë në proces. Vendimi i djeshëm është një truk procedurial dhe përpjekje e dëshpëruar për të ndërtuar një operacion propagadistik. Ky është një operacion të dështuar dhe nuk prek aspak dekretim e presidentit. ky vendim është marrë në kushtet e shantazhit politik nga ana e maxhorancës.Ishtë planifikuar një proces zgjedhor monist për zgjedhjet imagjinare të 30 qershorit. Vendimi i presidentit është marrë në mbështetje të Kushtetutës. vetëm Gjykata Kushtetuese mund të rishikojë dekretin e presidentit. I bëj thirrje mazhorancës që të tërhiqet dhe shantazhet ndaj institucionve të pavarura.”, u shpreh Meta.
Shtuar më 25/06/2019, ora 08:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori