Meta: Të dielën futjani plazh
Presidenti Ilir Meta pak minuta më parë në një konferencë për shtyp deklaroi 13 tetorin si datën e re të zgjedhjeve.

Meta theksoi se vendimin e mori me qëllim stabilizimin e situatës politike në vend dhe shmangien e përplasjes civile.

Paraditen e sotme, presidenti Meta priti në Presidencë të takohej me Kryeministrin Rama por ai nuk u paraqit. Ashtu sikundër u raportua edhe më herët, Rama ndodhej në kryeqytet, në disa ambiente private afër Presidencës, ambiente këto ku zhillohen aktivitetet sportive, si noti.

Këtë fakt e ka ironizuar edhe presidenti Meta i cili gjatë konferencës është shprehur" Të djelën futjani për plazh", zgjedhje nuk ka.

Ndërkohë menjëherë pas publikimit të vendimit të Metës, ka reaguar dhe kryeministri Rama me anë të një postimi në Tweeter i cili vazhdon të theksojë 30 Qershorin si datën zyrtare të zgjedhjeve.

Postimi i Ramës

A ju thashë prisni çmendurinë e dytë? 🤣Tani thjesht mëshirojeni 🙏

Të dhënat e nxjerra nga filxhani i imagjinatës së revolucionit është një NULLUM ABSOLUTUM dhe QUOD NULLUM EST NULLUM PRODHIMI EFFEKTIMI 👎

30 QERSHORI IS E VETMJA DATE ZGJEDHJESH
Shtuar më 27/06/2019, ora 15:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori