Meta kritika të forta: COVID-19 nuk ndalet me propagandë
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetin social “Facebook” ku ka reaguar për situatën e koronavirusit ne vend.

Referuar të dhënave të publikuara në nga “Zëri i Amerikës”, sipas së cilave numri i të prekurve me koronavirus pas javës së dytë të dhjetorit është rritur, Meta shkruan se për një mirëmenaxhim të pandemisë duhet të ishte krijuar një plan i qartë për përmirësim të kushteve në spitale, ndërsa shton se koronavirusi nuk ndalet me propagandë.

Statusi i Plotë:

Sipas të dhënave zyrtare të përpunuara nga “Zëri i Amerikës”, numri i të prekurve nga pandemia arriti në 4830, ose 20.4 përqind më shumë se një javë më parë.

Ky është niveli më i lartë i shënuar, që pas javës së dytë të dhjetorit.

Nevojitet një plan i qartë, që duhet ta kishim prej kohësh, për menaxhimin efikas të situatës, përmirësimin e prekshëm të kushteve në spitale, rritjen e masave mbrojtëse për mjekët e infermierët dhe veçanërisht për vaksinimin e popullatës.

COVID-19 nuk ndalet me propagandë.

Shëndeti dhe jeta e shqiptarëve duhet të jenë prioritet absolut.
Shtuar më 26/01/2021, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori