Meta goditje Policisë së Shtetit, kthen ligjin në Kuvend
Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvendin Ligjin për Policinë e Shtetit.

Sipas kreut të Shtetit, ky ligj krijon hapësira për të gjurmuar dhe mbikëqyrur çdokënd përgjatë procesit zgjedhor.

Policia e Shtetit mund të keqpërdoret për të survejuar kundërshtarët politik të forcës qeverisëse dhe intimiduar qytetarët apo mbështetësit e tyre”, thuhet në arsyetimet e Presidentit.

Shtuar më 24/11/2020, ora 14:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori