Meta firmos dekretin, miraton ligjin "Për pajisjet mjekësore"
Numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar aktualsiht në 174, ndërsa viktima numërohen 6.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shpalljen e ligjit “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.89/2014 ‘Për pajisjet mjekësore”’.

“Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në mbështetje të nenit 84 dhe 93 të Kushtetutës, ka dekretuar shpalljen e ligjit nr. 21/2020 “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.89/2014 ‘Për pajisjet mjekësore”’, të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë.”- thuhet ne njoftimin e Presidences.
Shtuar më 26/03/2020, ora 14:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori