Mesazh për refugjatët: Mos i fusni duart femrave
Për shkak të rritjes së numrit të refugjatëve në Zvicër kanë nisur disa fushata sensibilizuese.

Njëra prejt tyre, e cila i drejtohet kryesisht njerëzve që vijnë nga vendet e luftës, ka të bëjë me rregullat e mirësjelljes me femrat.

Atyre u mësohet se, femrat nuk duhen prekur ne pjesët e tyre intime në ambjente publike pasi rrezikojnë që të dëndohen dhe të përfundojnë në burg. /albeu.com/

Shtuar më 30/01/2016, ora 12:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori