Mes tyre një grua, arrestohen tre persona që shpërndanin kokainë në Fier
Policia e Elbasanit ka arrestuar tre shtetas pasi mbi bazën e informacioneve të siguruara, ata merreshin me shpërndarjen e drogave në doza të vogla.

Shërbimet e Policisë kanë nderhyrë në banesën e shtetasit U. P., ku ndodheshin të tre shtetasit e arrestuar dhe gjatë kontrollit të ushtruar, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 162 gramë heroinë, 4 gramë kokainë, 41 gramë kanabis dhe një peshore elektronike që përdorej për peshimin e dozave të lëndës narkotike.

Sekuestrohen 162 doza heroinë, 4 doza kokainë, 41 doza kanabis dhe një peshore elektronike që përdorej për peshimin lëndës narkotike.

Në pranga ranë: U. P., 48 vjeç, banues në Elbasan, D. P. 48 vjeç, Cërrik dhe A. K., 39 vjeçe, banuese në Elbasan.

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme procedurale.

Shtuar më 14/11/2020, ora 09:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori