Merreshin me aktivitete kriminale, kapen 4 shqiptarë dhe 2 marokenë në Holandë
Ministria e Drejtësisë së Holandës po përgatitet të kapë të paktën 15 persona për trafikim të lëndëve narkotike.

Nga ky grup i strukturuar kriminal (30 veta) janë vënë në pranga 4 shqiptarë dhe 2 marokenë. Ata janë dërguar në gjyq për t’u gjykuar për një sërë akuzas.

Grupi i shqiptarëve menaxhon pjesën e kultivimit të lëndëve narkotike.
Shtuar më 12/09/2019, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori