Merr fund epoka e "policëve të shtrirë", tmerri i shoferëve
Bordurat për parandalimin e shpejtësisë në rrugë ose siç thirrën rëndom "policët e shtrirë" janë ndër më të urryerat nga shoferët jo vetëm për shkak se detyrohen të ndryshojnë marsh apo ulin gazin, por edhe se shkaktojnë dëme në amortizator apo gomina.

Në lidhje me këtë, Britania e Madhe pritet të ndërmarrë një reformë të madhe për heqjen e tyre me arsyetimin se janë shkak për ndotje të ajrit, shkruan Albeu.com.

Ky vendim është një revolucion në një vend kur pengesa të tilla janë në një numër të madh dhe deri më tani janë parë si parandalimi më i mirë për të ecur me shpejtësi në zonat e banuara. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2019, ora 14:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori