Meksikë, tërmeti 6.9 ballë çan tokën
Një tërmet i fuqishëm ka tronditur mëngjesin e sotëm Meksikën.

Fuqia e termetit ka çarë edhe tokën dhe ka shkaktuar shumë dëme në njerëz ndërkohë nuk raportohet nëse ka pasoja në njerëz.

Tërmeti 6.9 ka goditur brigjet meksikane në kufi me Guatamalën, menjëherë pas një sërë tërmetesh të vogla goditën bregun e Paqësorit jashtë Chiapas.

Qendra Paralajmëruese e Cunameve ka thënë se deri në këtë fazë nuk ka rrezik për cunam. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2017, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori