Mediu citon Dritëroin: "Një kryeministër i marrë të tërë i çmend"
Kreu i republikanëve Fatmir Mediu, ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me gjendjen aktuale të vendit. Sipas Mediut, Rama po i çmend të gjithë dhe këtë ka zgjedhur ta sjellë me anë të vargut të shkrimtarit Dritëro Agolli.

" Rama po çmend gjithë Rilindjen bashkë me sojin e pushtet lëpirësve, po çmend Institucionet që ka kapur në mënyrë antikushtetuese dhe deputetët që ka emëruar apo zgjedhur në bashkëpunim me krimin"

Shkrimin e mbylli me vargun: "Në vendin tim në vendin tënd një kryeminister i marrë të tërë i çmend”


Postimi i plotë:

Rama po cmend gjithë Rilindjen bashkë me sojin e pushtet lëpirësve, po cmend Institucionet që ka kapur në mënyrë antikushtetuese dhe deputetët që ka emëruar apo zgjedhur në bashkëpunim me krimin.

Për ata që janë të marrë apo që bëjnë sikur”


Kushtetutshmërinë e aktit të Presidentit e gjykon vetëm Gjykata Kushtetuese dhe jo Partia në qeveri parlament apo KQZ.

Edhe kur parlamenti ndërmer hapat për shkarkimin e Presidentit dhe voton për shkarkim e tij është Gjykata Kushtetuese që vendos dhe jo Rama apo zëdhënsit e së keqes.

Cdo veprim tjetër është antikushtetues është grusht shteti që Rama e ka filluar me shkatërrimin e Gjykatës Kushtetuese.

Të ishte gjallë Dritero Agolli do vertiate fort

“Në vendin tim në vendin tënd një kryeminister i marrë të tërë i cmend

Shtuar më 11/06/2019, ora 12:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori