Mediat ndërkombëtare shkruajnë për skandalin seksual të Shukri Xhelilit

Video-skandali i kreut të Bashkisë Dibër Shukri Xhelili ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare.

Lidhur me rastin kanë shkruar "Associated Press" dhe "Daily Mail".

AP shkruan se zyrtari vendor i ka kërkuar favore seksuale një vajze 20 vjeçare në këmbim të vendit të punës.

Gjithashtu lajmi u pasqyrua edhe nga ana e "Daily Mail" dhe nga disa televizione perëndimore.

Shukri Xhelili u shkarkua ditën e sotme nga detyra pas videoskandalit. /Albeu.com/
Shtuar më 13/05/2016, ora 18:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori