Mediat maqedonase sulmojnë ashpër Marin Memën, ja çfarë shkruajnë
Gazetari Marin Mema është "kryqëzuar" pas dokumentarit të tij "Shkupi - Histori Ilire" e transmetuar në Top Channel.

Ai është sulmuar ashpër për shkak të dokumentarittransmetuar në Top Channel ”Shkupi, një histori Ilire”, ashtu siç ndodhi edhe me dokumentarin tjetër për qytetin e Ohrit.

Vetë gazetari Mema ka postuar koopertinën e gazetës maqedonase "Dnevnik" e cila e quan Marinin si "provokator" dhe "gazetar që flet pa fakte". /Albeu.com/

Shtuar më 19/04/2016, ora 22:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori