Me shpejtësi të madhe në rrugë, policia nxjerr pamjet (VIDEO)
24 patenta janë pezulluar në pak orë gjatë kontrolleve të policisë mbrëmjen e djeshme në aksin në Sauk-Teg-Kashar.

Nga këto 13 patenta u pezulluan për shpejtësi deri 2.5 herë më shumë se norma e lejuar dhe 11 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Shpejtësi të frikshme 188 km/h deri ne 202 km/h në rrugën e Tegut. Për 270 minuta kontroll me radar u pezulluan 13 patenta për shpejtësi nga 142 km/h deri në 202 km/h.

Ndërkohë kontrollet kanë vijuar dhe vijojnë në rrugët e kryeqytetit duke përdorur dragerat dhe si rezultat i kontrolleve deri në këto momente janë evidentuar 11 drejtues mjetesh duke drejtuar mjetet nën ndikimin e alkoolit në masë që varionte nga 0.35 mg/l deri 0.44 mg/l”, shkruan Policia e Shtetit ne rrjetet sociale.
Shtuar më 03/10/2020, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori