Me orë të tëra në këmbë, ushtarëve u bie të fikët në paradën për NATO-n (FOTO LAJM)

Gjatë ditës së sotme në sheshin "Nënë Tereza" është mbajtur para ushtarake e Shqipërisë në nder të 10 vjetorit të anëtarësimit në NATO.

Rreth 2500 ushtarakë ishin rreshtuar që nga kryeministria e deri tek "Korpusi" ndrësa kanë qëndruar për orë të tëra në këmbë.

Por temperaturat e larta dhe veshjet me armatime të rënda nuk kanë qënë të favorshme për disa ushtarë. Ka qënë të shumtë personat që kanë pësuar marrje mendësh dhe deri në gjendje të fikti.

Për më tepër ju ftojmë të shikoni galerinë e mësipërme. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2019, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori