"Ku do shkojmë ne...", policia përplaset fizikisht me banorët e Bregut të Lumit (VIDEO)
Mëngjesin e sotëm ka patur një situatë të tensionuar mes banorëve të BregutLumit pranë ish-stacionit të Trenit dhe punonjëseve të IKMT-së.

Në këtë zonë planifikohen të prishen rreth 38 shtëpi, por banorët po bëjnë rezistencë dhe nuk pranojnë që të dalin nga shtëpitë e tyre.

Një pjesë e grave kanë marrë në duar dhe gurë, ndërsa thonë se nga banesat e tyre do të dalin vetëm si kufoma.

Një prej qytetarëve u shpreh se banesa e tij ishte vlerësuar nga ana e Bashkisë me një vlerë prej 75 milionë lekë të vjetra, mirëpo nuk i është dhënë asnjë dëmshpërblim, pasi sipas tij paratë e Buxhetit për këtë aks janë vjedhur.

Ndwrkohw polciia e vendosur nw rrjet ka shtyrw banorwt dhe duke u afruar pranw banesave /albeu.com/
Shtuar më 08/04/2019, ora 11:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori