Mazniku: Ja si do ta bëjmë parkun e lojërave te Liqeni
Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbën Mazniku ka sqaruar në emisionin "Opinion" se çfarë po bën bashkia tek Parku i Liqenit.

I pyetur nga Fevziu se çfarë po bëhet tek Parku i Liqenit, Mazniku u shpreh se po ndërtohet Park Lojërash.

“Në Parkun Konbëtar, si pjesë e parkut të Liqenit po ndërtohet një park lojrash për fëmijë. Me mijëra qytetarë që ecin nga liqeni kanë kërkuar një park rekreacioni. Ky është një set lojrash i cili është tërësisht ekologjik, brenda normave mjedisore, me shkalle druri dhe do të jetë park publik. Dhe ky është një projekt transparent për moshat nga 1-3 vjeç dhe 3-9 vjeç”, tha ai. /Albeu.com/
Shtuar më 16/02/2016, ora 23:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori