Matura shtetërore, dalin përgjigjet e sakta të testit të gjuhës së huaj (FOTO LAJM)

Anglisht, Varianti A
Rreth 37 mijë matyrantë dhanë ditën e djeshme provimin e detyruar të GjuhësHuaj.

Testimi i gjuhëshuaj me 25 pyetje, u konsiderua nga studentët përgjithësisht si një test mesatar.

Ndërkohë ditën e sotme kanë dalë përgjigjet e sakta të testimeve në të dyja variantet A edhe B, për 4 gjuhë: anglisht, frëngjisht, italisht dhe gjermanisht.

Albeu.com i sjell për ju përgjigjet e tezes së anglishtes në galerinë që shoqëron këtë lajm.

Vetëm pas 10 ditësh do të dalin edhe notat për të gjithë maturantët që iu nënshtruan këtij testi. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2018, ora 19:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori