E FUNDIT/ Policia ndalon Eduart Ndocajn, për çfarë akuzohet "kaubojsi"
Pëlqej
Policia e Durrësit ka ndaluar ish-deputetin e Partisë Socialiste, Eduart Ndocaj. I njohur si ‘kaubojsi’ ish-deputeti është kallëzuar nga një shtetas italian se i ka vjedhur një shumë 78 mijë euro.

Ndocaj gjithashtu i ka premtuar italianit një tender për shtrimin e një gazsjellësi në Shqipëri.

Njoftimi paraprak

Më datë 09.10.2017, në PKK Port, Durrës, u kap shtetasi në kërkim E.N, vjeç 42, banues në Manati Lezhë, pasi dyshohet se nëpërmjet mashtrimit në Itali, i ka vjedhur një shtetasi italian nje shume eurosh. Ne perfundim te veprimeve te kryera nga D.V.P Lezhe ndaj shtetasit E.N u referuan materialet ne Prokurori dhe ndiqet ne gjendje te lire per vepren penale parashikuar nga neni 143/2 i Kodit Penal.Ish-deputeti Eduart Ndocaj është ndaluar dje në portin e Durrësit, pasi ishte shpallur në kërkim nga Policia e Lezhës.
Shtuar më 10/10/2017, ora 21:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori