Masakroi me thikë të rinjtë, kush është shqiptari i arrestuar në Itali
Karabinierët italian së fundmi kanë zbardhur identitetin e të riut shqiptar që sulmoi një grup moldavësh që po festonin në Treviso.

Mediat italiane raportojnë se pas hekurave ka rënë 28-vjeçari Rubin Xhika, si dhe shoku i tij rumun Florin Ionut Stingaciu, 26 vjeç.

Nga ky sulm i rëndë mbeti i vdekur në vend një 21 vjeçar si dhe u plagosën shtatë persona të tjerë.

Arrestimi i Rubin Xhikës dhe Florin Ionut Stingaciu, ka ardhur pas disa orëve ndjekje nga policia, ku më pas i kanë tranportuar edhe drejt spiatlit pasi kishin plagë në trup gjatë përleshjes. /albeu.com/


Shtuar më 01/10/2018, ora 11:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori