Masakrat ç'njerëzore të ISIS, varrosin dhe njerëz të gjallë (FOTO LAJM)

ISIS, Organizata për Shtetin Islamik të Irakut dhe Levantit, ka kryer masakra ç'njerëzore.

Ky grup ka shpallur se do të ndërtojë një shtet mbi baza të islamit, por se nga ana tjetër, e përdor fenë për të kryer masakra.

Pamjet që vijnë nga Iraku dëshmojnë sesi vuajnë civilët minoritarë në Irak, sidomos në ato qytete që janë pushtuar nga forcat esktremiste të ISIS.

Grupi ISIS ka premtuar se do të ngrejë flamurin në Bagdat, por se kanë shkuar dhe më larg me deklarata, duke thënë se do ta ngrenë flamurin e tyre mbi Shtëpinë e Bardhë në Uashington.
Kujdes!Pamjet janë të rënda. Rekomandohen vetëm për persona të rritur /albeu.com/


Shtuar më 10/08/2014, ora 16:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori