129 të vdekur në masakrën në Paris (FOTO LAJM)

Policia franceze ka konfirmuar se numri i të vrarëve në gjashtë sulmet e mbrëmshme në Paris ka arritur në 129 persona.

Ngjarja ka ndodhur kur disa persona me automatik kanë qëlluar në drejtim të njerëzve duke lënë të vrarë qytetarët ndërsa të tjerë kanë humbur jetën nga disa shpërthime.

Policia raportohet se ka vrarë katër agresorët ndërsa pak pas mesnate janë liruar pengjet që po mbaheshin nga agresorët.

Mësohet se sulmi ka ndodhur gjatë kohës që po zhvillohej ndeshja Francë - Gjermani.

Presidenti Fransua Hollande është evakuar menjëherë, për arsye sigurie.

Forcat policore kanë arritur në vendngjarje për të asistuar në një tjetër tragjediParis. /Albeu.com/

Ja pamjet e orës së fundit nga tmerri në Paris. Shikoni videon...

Ja pamjet e orës së fundit nga tmerri në Paris. Shikoni videon dhe ndiqni zhvillimet e fundit nga Franca: http://www.albeu.com/bota/

Posted by Albeu.com on Friday, November 13, 2015Shtuar më 14/11/2015, ora 04:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori