Marrëveshja u nënshkrua, kush është zyrtarisht kryeministri?
Edhe pse u nënshkrua marrëveshja mes PDK-së dhe LDK-së, zyrtarisht nuk dihet emri i kryeministrit dhe i ministrave të qeverisë së re.

Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi nuk e kanë parë të arsyeshme që të tregojnë për ndarjen e posteve.

Lidhur me postet, vetëm mediat kanë raportuar ndarjen e mundshme të tyre.

Seanca ku do të votohet për qeverinë pritet të mbahet në orën 12.00./albeu.com/
Shtuar më 08/12/2014, ora 11:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori