E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin e papritur për banorët e Astirit
Marijuanë e kokainë nga Shqipëria, arrestohen shqiptarë e italianë
Në orët e para të mëngjesit të sotëm (23 korrik) policia e Bolonjës ka ekzekutuar urdhër arrestime ndaj disa shtetasve shqiptarë e italianë të akuzuar për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike.

Hetimet e policisë italiane kanë zbardhur se të arrestuarit organizonin një trafik të gjerë marijuane dhe kokaine nga Shqipëriaterritorin e Puglias, ku edhe magazinohej, për t'u transportuar më pas në rajonet e Emilia Romagna, Toskana e Lombardia.

Rreth mesditës priten të zbardhen detajet e këtij operacioni.
Shtuar më 23/07/2019, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori