MAQEDONI/ 1321 raste të reja, 433 të shëruar dhe 23 të vdekur
Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3836 testime të realizuara, 1321 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-583, Kumanovë-100, Dibër-12, Shtip-40, Prilep-57, Tetovë-80, Strugë-13, Veles-64, Manastir-50, Ohër-31, Kavadarc-23, Gostivar-46, Gjevgjeli- 22, Strumicë-15, Kriva Pallankë-9, Radovish-5, Krushevoë-8, Koçan-29, Probishtip-6, Demir Hisar-10, Makedonski Brod-2, Pehçevë-5, Berovë-3, Vallandovë-4, Vinic -13, Dellçevë-6, Kratovë-4, Sveti Nikollë-12, Kërçovë-35, Resnjë-10 dhe Negotinë-24.


Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 433 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-207, Kumanovë-20, Shtip-13, Prilep-32, Tetovë-42, Veles-11, Manastir-19, Kavadarc-6, Gostivar-7, Gjevgjeli-13, Strumicë-10, Kriva Pallankë-3, Radovish -6, Koçan-11, Probishtip-4, Berovë-5, Vinicë-4, Kratovë-1, Sveti Nikollë-7, Kërçovë-10, Resnjë-1 dhe Negotino-1.

Ndërkaq betejën me virusin korona e kanë humbur 26 pacientë.

Shkup-7, Ohër-3, Shtip-2, Manastir-2, Strugë-2, Radovish-2, Prielp-1, Tetovë-1, Veles-1, Kavadarc-1, Gostivar-1, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Dellçevë-1.
Shtuar më 11/11/2020, ora 22:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori