"Hahaha, kaq gjë e kupton dhe hardhuca pa bisht", Manjani ironizon keq socialistët
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani së fundmi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, teksa ironizon socialistët.

Manjani pyet pse Shqipëria ka nevojë për Venecian për shkarkimin e Metës, kur kjo gjë kërkon thjesht zbatim të Kushtetutës.
" ǒhyn Venecia këtu? Kaq gjë e kupton edhe Ulsiu. Hardhuca pa bisht", shkruan Manjani.

Postimi i plotë

Ngaqë nuk kam asnjë interes të ndjek bëmat e parlamentit monist, nuk e kisha fiksuar që për shkarkimin e Presidentit i paskan kërkuar opinion Komisionit të Venecias.

Hahahahahahahahahaha…

Çfarë qesharakësh! Po çka këtu për ti kërkuar opinion Komisionit të Venecias? Kjo është çështje konkrete që ka të bëjë me zbatimin e Kushtetutës.

E ka shkelur apo jo Kushtetutën Presidenti duke ushtruar një kompetencë të Tij, pa patur një interpretim përfundimtar e gjykon Gjykata Kushtetuese. ǒhyn Venecia këtu? Kaq gjë e kupton edhe Ulsiu. Hardhuca pa bisht.


Shtuar më 22/07/2019, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori