Manastirliu për vaksinën: Presim të vijë sa më shpejt
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një vizitë në Durrës u shpreh sot se pret që vaksina anti-covid të vijë sa më shpejt në Shqipëri.

“Presim që vaksina anti-covid të vijë në një kohë të shpejtë, personeli shëndetësor do të jetë i pari që do të vaksinohet më pas grupet e veçanta dhe më pas të shtrihet në të gjithë popullatën” tha ministrja.

Ministrja ishte në qendrën shëndetësore Porto Romano në periferi të Durrësit, ku u shpreh se është rehabilituar sipas standardeve, pjesë e programit kombëtar të 300 qendrave shëndetësore.

Shtuar më 12/12/2020, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori