Makina përplas 5 vjeçarin, dërgohet me urgjencë në spital
Një fëmijë 5-vjeçar është aksidentuar pak më parë nga një mjet në fshatin Çermë Sektor, Divjakë.

Sipas policisë, shtetasi me inicialet Xh. L., 54 vjeç banues në Çermë Sektor, duke drejtuar automjetin tip “Opel”, ka aksidentuar të miturin, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Shoferi 54-vjeçar është shoqëruar në Komisariatin e Lushnjës dhe po merret në pyetje në lidhje me rrethanat e aksidentit.

Njoftimi

Informacion paraprak

Sot rreth orës 12:10, në fshatin Çermë Sektor, Divjakë, shtetasi Xh. L., 54 vjeç banues në Çermë Sektor, duke drejtuar automjetin tip “Opel”, ka aksidentuar një fëmijë 5 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar në Komisariat drejtuesi i mjetit, shtetasi Xh. L dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.
Shtuar më 28/01/2021, ora 13:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori