Lulzim Basha bën publike emrat e propozuar për anëtarë të Kryesisë në PD
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së fundmi ka bërë publik listën me emrat e propozuar prej tij për Këshillin Kombëtar të PD-së.

Pjesë nga deklarata e Lulzim Bashës:

Nesër mblidhet Keshilli Kombetar i PD-se, ku do te kete 2 ceshtje per te diskutuar:

1-Zgjedhjen e kryesisë së re të PD-së dhe zgjedhjen e sekretarëve.

2-Diskutimin për gjendjen aktuale në vend.

Në ndryshim nga herët e tjera, kam vendosur sot të bëjë publike propozimet.

Sekretari i Përgjithshëm

Gazmend Bardhi

Dorian Telini

Sekretar për çështjet Ligjore

Çlirim Gjata

Marinela Ziu

Sekretar për organizimin

Lulzim Omuri

Sahit Dollapi

Sekretar i Burimeve njerëzore

Minushe Lazaj

Ervin Minarolli

Propozim për kryetar i Këshillit Kombëtar Bujar Nishani.

Propozim për konfirmimin e dy nënkryetarëve të PD: Edi Paloka, Edmond Spaho.

Për anëtarët e kryesisë propozoj:

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Arben Beqiri

Arben Ibro

Avenir Peka

Besart Kadia

Dritan Shano

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Endri Çeno

Ervin Salianji

Vijon ...
Shtuar më 18/01/2019, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori