Lufta për Teatrin, artistët nisin firmosjen e peticionit
Artistët nuk i ndahen Teatrit dhe bindjes së tyre për të mos ta prishur ndërtesën.

Ata tashmë kanë kërkuar edhe ndihmën e qytetarëve duke nisur firmosjen e peticionit.

Peticioni synon mbledhjen e firmave për të shpallur Teatrin Kombëtar.

“Një grup i caktuar politik, për interesa të caktuara po tenton ta shpronësojë. Në asnjë vend në botë një qeveri nuk ka marrë për të transformuar pronën publike për t’ia dhënë privatit.”-është shprehur në takim sot deputeti Gurakuqi. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2018, ora 20:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori