Luan Daci kërkon pafajësinë, çfarë vendimi mori gjykata
Ish-anëtari i KPA-së Luan Daci kërkon pafajsi në Apel. Në seancën e sotme Daci dhe avokatët e tij paraqitën konkluzionet e mbrojtës ku kërkuan pafajësi për akuzën e falsifikimit të dokumenteve, ku sipas tyre nuk ka vepër penale.

Ndërkohë që prokurorët kërkuan shtyrjen e seancës pasi donin të njiheshin me aktet. Seanca e rradhës u caktua më datë 5 shkurt, ku pritet që prokuroria të lëxoj pretencën.

Luan Daci, u dënua me 6 muaj burg, vendim i cili u konvertua në 1 vit shërbim prove, pasi u konstatua se kishte falsifikuar dokumentet, duke fshehur një shkarkim të tij.
Shtuar më 25/01/2021, ora 10:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori