Lot e dhimbje, ceremonia e lamtumirës për 9 shpirtrat e humbur të familjes Lala
Në Pallatin e Kulturës në Durrës, dhimbja ka pllakosur cdo cep.

Sot familjarët përcjellin në banesën e fundit anëtarët e familjes Lala të cilët gjetën fundin tragjik rrënojave të tërmetit.

Vetëm një 17 vjecar mundi të shpëtonte gjallë nga tragjedia ndërkohë që në ceremoni dëgjohen ulërimat dhe britmat e të afërmve.

Ne homazhe është prezent edhe presidenti i vendit, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

VIKTIMAT

1. Marjeta Lala 31 vjeçe">vjeçe
2. Emilio Lala 6 vjeç
2. Dionis Lala pa mbushur 2 vjeç
3. Dionisa lala pa mbushur 2 vjeçe">vjeçe
4. Amelia Lala 10 vjeçe">vjeçe
5. Griselda Lala 22 vjeç
6. Sadete Lala 50 vjeçe">vjeçe
7. Selvie Lala 74 vjeçe">vjeçe
8. Arjela Lala 5 vjeçe">vjeçe
9. Ilir Lala 52 vjeç /albeu.com/
Shtuar më 30/11/2019, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori