Londra apo Prishtina? Ky është qyteti më i dashur për Dua Lipën
Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa është shëndërruar në një nga yjet më të pëlqyer në të gjithë botën e muzikës.

Dua së fundmi ka qënë e ftuar në një program të BBC në Britani për të folur mbi sukseset e saj të shumta.

Ndër të tjera këngëtraja ka folur edhe për vështirësit që është përballur, dhe emigrimin nga Prishtina për në Londër.

"Askush nuk e lë vendlindje me dëshirë. Unë e di se çfarë do të thotë pasi e kam përjetuar duke ardhur në Britani të Madhe. Kam qenë me fat që kam ardhur në Londër dhe kam plotësuar ëndrrat. Unë e di që ka shumë fëmijë që mund të përjetojnë këtë ndjenjë'' ka thënë fillimisht Dua Liupa.

Në fund, gazetarja e CNN ka detyruar këngëtaren shqiptare të zgjedhë mes Prishtinës dhe Londrës, ku megjithëse është rritur në Londër, Dua ka zgjedhur Prishtinën si vendin ku ndihet më së miri. /albeu.com/
Shtuar më 16/11/2018, ora 14:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori