Lobimi rus, Prokuroria zgjat hetimet për Bashën dhe Ristanin
Prokuroria ka marrë vendimin për zgjatjen me tre muaj të hetimeve për dyshimet mbi lobimin rus të Partisë Demokratike.

Tre personat që janë nën hetim për lobimin e dyshuar janë kryedemokrati Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi.

Basha akuzohet ndër të tjera edhe për pastrim parash.

Ishte një media e huaj ajo që një vit më parë nxorri në pah skandalin, i cili më pas u mor në dorë nga autoritetet vendase. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2019, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori