"Llokumin e parë jepja vjehrrës", Rama nuk mungon në fejesën e arkitektes me turkun (VIDEO)
Kryeministri Edi Ramaka marrë pjesë në kurorëzimin e një cifti në Mamurras të Kurbinit. Rama mbërriti me një buqetë me lule për vajzën me profesion arkitekte, e cila u fejua me një turk.

Nuk munguan komentet epike të Ramës për llokumin e vjehrrës dhe këshillat për prindërit.

PJESE NGA BISEDA
Rama: E meritoni juve buqetën, meqë jeni nusja. Mendoja se djali do të martohej me një vajzë turke, por qenka shqiptare.

Babai i djalit: Në prezencë të zotit kryeministër, kërkoj dorën e gocës.

(Qeshin të gjithë të pranishmit në ceremoni)
Rama: Unë erdha vetëm që ta shoqëroja. Këtë llokumin e parë do t’ja japësh vjehrrës. Se është shenjë e mirë.
Rama-dhëndrit: Çfarë ke studiuar?
Dhëndri: Inxhinieri ndërtimi.

Rama-nuses: Po juve?
Nusja: Arkitekturë në Stamboll.
Të trashëgoheni, çdo të mirë e mbarësi. Edhe një këshillë kam unë. Mos i harroni kurrë prindërit.
Shtuar më 17/01/2021, ora 14:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori