Anullimi i zgjedhjeve, Meta konferencë për shtyp (VIDEO)
Presidenti Ilir Meta ka një dalje për median sot në mëngjes

Meta i quan zgjedhjet mw 30 qershor, "zgjedhje imagjinare"

Komenton vendimin e Kolegjit Zgjedhor

"Vendimi ka të bëjë vetëm me marrëdhënien e partisë ankuese dhe organizatës socialiste të KQZ. Kolegji Zgjedhor nuk mund të diskutonte dekretin. Institucioni i Presdientit nuk është thirrur si palë dhe vendimi nuk mund të prodhojë asnjë efekt. Ai është truk procedurial për tëjustitifkuar veprimtarinë e organizatës socialiste të KQZ-së dhe për të ndërtuar një operacion propagandistik"

Zgjedhje më 30 qershor ligjërisht nuk ka dhe nuk do të ketë."
Shtuar më 25/06/2019, ora 08:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori