Lëvizi lirisht nëpër qytet dhe fshat, si u infektua 44 vjeçarja në Berat
Ditën e sotme një nga vatrat e reja të prekura me koronavirus ishte edhe qyteti i Beratit.

Një 44-vjeçare nga fshati Rroshnik në Berat ka rezultuar pozitive me covis-19.

Pas analizave të kryera, pasi ajo ka deklaruar se kishte shenja të virusit, sot ka ardhur dhe konfirmimi se zonja ka rezultuar pozitive.

Menjëherë pas konfirmimit, në banesën e saj në fshatin Roshnik, kanë shkuar punonjësit shërbimit të higjenës dhe forcat e policisë për të bërë karantinimin e banesës dhe dezifektimin e saj shkruan bw.

Mësohet se 44-vjecarja me inicialet K.M. ka ardhur në këtë fshat 10-ditë më parë ndërsa ka qënë në lëvizje të vazhdueshme dhe është takuar me njerëz brenda këtyre ditëve, jo vetëm në fshat por edhe në qytetin e Beratit.

Shtuar më 24/03/2020, ora 12:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori