Dy tërmete pas mesnate, ku ishin epiqendrat dhe me sa magnitutë
Lekundje te tjera termeti kane goditur vendin tone gjate nates.

Pas termetit te forte qe u regjistrua rreth orës 22:10, me epiqender ne veri te Durrësit, me nje magitude 4.5 balle dhe thellesi 10 km, vendi eshte lekundur nga te tjera goditje.

Lekundja e fundit sipas IGJEUM eshte regjistruar ne oren 02:27, me magnitude 2.7 dhe ka pasur epiqender Detin Adriatik.

Lekundjet pasojne termetin e forte me magnitude 5.8 dhe 5.6 balle ne oret e pasdites te se shtunes.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 8 kilometra larg qytetit të Vorës e 22 km larg Tiranës.

Shtuar më 23/09/2019, ora 08:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori