Lavdrim Muhaxheri, në top 10-shen e terroristëve më të kërkuar në botë (FOTO LAJM)

Shqiptari nga Kosova, Lavdrim Muhaxheri është një nga 10-të terroristët më të kërkuar në botë.

Emri i tij është i katërti në mesin e personave me rrezikshmërinë më të lartë në të gjithë botën, listë e publikuar nga DASH.

Në listën e Departamentit të Shtetit Amerikan për Muhaxherin thuhet se është një terrorist i ISIS që vepron në Siri dhe në Irak.

Pas terroristëve të ISIS, më të kërkuar nga amerikanët janë terroristët e grupit Harakat Sham al-Islam (HSI). /albeu.com/

Shtuar më 25/09/2014, ora 09:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori