Ky është turku që terrorizoi Holandën duke sharruar me automatik tramvajin në Utreht (FOTO LAJM)

Policia e Utrehtit ka shpërndarë pamjet e një personi 37 vjeç, i cili dyshohet të jetë autori i sulmit me armë ndaj një tramvaji në qytet.

Ai besohet të jetë 37 vjeçari me origjinë turke Gökhan Tanis, të cilin policia e ka rrethuar tashmë në një godinë disa kilometra larg vendit të ngjarje, ndersa me vone e kane kapur te gjalle.

Nuk dihen shkaqet e këtij sulmi i cili la një të vdekur dhe disa të plagosur, por policia ka dyshime të forta se kemi të bëjmë me një akt terrorist. /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2019, ora 14:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori