Ky është LSI-sti që nuk pyet Monikën dhe do të hyjë në Kuvend

Një tjetër kandidat i LSI nuk i është bindur urdhrit të Monika Kryemadhit për të djegur mandatet e deputetit.

Ish-këshilltari i Ilir Metës kur ishte ministër i Jashtëm, ka dorëzuar sot në KQZ, formularin e dekriminalizimit dhe për rrjedhojë kërkon të marrë mandatin e deputetit.

Ralf Gjoni ka qenë në zgjedhjet e fundit, i 11-të në listën e LSI-së në Qarkun e Tiranës.

Aktualisht nga LSI kanë marrë mandatin 4 kandidatë, të cilët u betuan në Parlament.

Ndërkohë mandatin e deputetin nga radhët e LSI nuk e ka dorëzuar as Lefter Koka.
Shtuar më 12/03/2019, ora 15:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori