Kurti akuzon Grenell: Po mban krahun e Serbisë për heqjen e taksës
Kryeministri Albin Kurti ka akuzuar përsëri të dërguarin e SHBA-ve për dialogun me Serbinë.

Kurti ka thënë se ambasadori Richard Grenell, nuk është në mesin e dy palëve, por në anën e Serbisë.

“Emisari amerikan Grenell nuk është në mes të Kosovës dhe Beogradit, është në pozicionin e Beogradit. Ai është në pozicionin e Beogradit në raport me heqjen e taksës dhe mos vendosjes së reciprocitetit”, ka thënë Kurti.

Shtuar më 23/04/2020, ora 22:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori