Kuriozitete të rralla (FOTO LAJM)

Kazinoja më e madhe e botës gjendet në MGM - HOTEL, në metropolin e Las Vegasit. Në një sipërfaqe afërsisht 16 000 kuadrat metër, gjenden pothuajse 3500 automate të lojërave të ndryshme dhe 165 tavolina loje.
Cili shtet ka më së shumti pijanecë? Sa peshon fëmija më i rëndë në botë? Çfarë bënte Bethoveni para se të kompozonte? Cili është shteti që konsumon më shumë bukë në botë? Çfarë të mete fizike kishte Ajnshtajni gjatë fëmijërisë?

Cili është shteti me më shumë duhanxhinjë në botë?

Cili është mbiemri më i përdorur në botë? Ku gjendet kazinoja më e madhe në botë?


Ja përgjigjet ....
Shtuar më 12/11/2010, ora 23:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori