Kur të gjithë shqiptarët ishin ushtarë (FOTO LAJM)

Të rinjtë e sotëm duhet ta kenë dëgjuar shpesh shprehjen e famshme "të bëj zbor", por realisht në praktikë nuk e kanë provuar se cfarë është zbori në të vërtetë. Për të gjithë ata që kanë lindur pas viteve 1990 që janë në dijeni që prindërit e kanë kryer zborin, ne ju sjellim disa foto për t'iu treguar sesi bëhej zbor.

Të rinj e të reja, gra e burra mësonin të përdornin armët luftarake dhe përgatiteshin gati për luftë, nëse do të kishte të tillë. Sapo hyje në vitin e tretë dhe të katërt 1 muaj ishte i detyruar të bëje zbor.

Kjo vijonte dhe në shkollën e lartë, dhe ishte me detyrim. /albeu.com/

Shtuar më 07/01/2014, ora 17:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori