Kultivim kanabis, hetim për kryeplakun e Sopikut dhe punonjësin e bashkisë Dropull
Kryeplaku i fshatit Sopik në Gjirokastër dhe punonjësi i bashkisë së Dropullit Panajot Kortesi janë proceduar në gjendje të lirë, pasi akuzohet si bashkëpunëtor në kultivimin e kanabisit.

Ky procedim vjen pas kryerjes së një operacioni ku janë asgjësuar 120 rrënjë kanabis.

Mësohet se lënda narkotike e mbjellë në Pyllin e Sopikut është zbuluar nga punonjësit e Postës së Policisë së Jorgucatit.

Shtuar më 20/07/2019, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori