Kujdes nga bora, kjo është gjendja në rrugët e Shqipërisë (FOTO LAJM)

Gjatw natws i gjithw territori i Shqipwrisw wshtw pwrfshirw nga moti i keq ku nw zonat malore ka patur edhe reshje dwbore.

Sw funmdi Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bwrw thirrje qw tw bwhet kujdes nw disa akse rrugore pwr shkak tw prezencws sw akullit dhe dwborws.

Njoftimi:

Gjatë natës ka pasur reshje bore në juglindje dhe ne veri të vendit.
🚜Komoanitë e mirëmbajtjes kanë qenë në punë me mjetet borëpastruese dhe është bërë shpërndarja e kripës.
👉Rekomandohet përdorimi i zinxhirëve në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, rruga e Dardhës dhe e Voskopojës.
⚠️Drejtuesit e mjeteve te tregohen të kujdesshëm, të jenë të pajisur me goma dimërore dhe të përdorun zinxhir në rrugët që kemi lajmërur, të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.
Shtuar më 23/02/2019, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori