Kryemadhi: Unë lë politikën nëse Rama mbledh njerëz si opozita
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar sot në Opinion, se ajo do ta lërë politikën nëse Rama mbledh aq njerëz në shesh sa opozita.

“Edi Rama nuk rrëzohet duke bërë ne protesta paqësore. Në po sensibilizojmë opinion publik. Ne po menaxhojmë në mënyrën më stoike urrejtjen e qytetarëve ndaj Edi Ramës”, u shpreh Kryemadhi.

Kryemadhi tha gjithashtu se “ajo largohet nga politika nëse kryeministri Rama mbledh kaq shumë njerëz në shesh sa opozita”.

-Po në qoftë se Rama organizon mbështetësit dhe militantët e tij a mund të ketë një përplasje civile?

“Unë jam e gatshme dhe unë tërhiqem automatikisht nëse zoti Rama mbledh të njëjtët qytetarë që mblodhi opozita në 16 shkurt. Iki nga politika” /albeu.com/
Shtuar më 06/03/2019, ora 22:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori