Kryemadhi tregon kush fshihet pas idesë për djegien e mandateve
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka treguar pas vendimit për djegien e mandateve nga opozita qëndron ish-kryeministri Sali Berisha.

“Ideja e djegies se mandateve eshte artikuluar ne fillim nga Berisha. Me pas eshte mbajtur si ritem nga analistet dhe mediat. Kemi pasur debate mes LSI dhe PD per djegien e mandateve.

Ne rame dakord te gjitha palet, pasi konsumuam çdo Element institucional. Mbasi ezauruam cdo institucion, nuk na ngeli gje tjeter vec marrja e ketij vendimi, pasi u perballem me arrogancen dhe shkeljen flagrantate e kushtetutes nga ana e maxhorances.

Ne dogjem mandatet, sepse do ishim bashkefajtor ne kapjen e shtetit”, tha Kryemadhi në Opinion. /albeu.com/
Shtuar më 06/03/2019, ora 23:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori